Płatności

PKRM - Pomagamy osiągnąć więcej z dostępnych technologii komunikacyjnych

Płatności


RozwiązaniaMarketingKomunikacjaBezpieczeństwo osób i mieniaPozostałe usługi

 

Nadchodzą wielkie czasy dla rynku mobile. Transakcje dokonywane przy użyciu płatności komórkowych wyniosły w 2010 roku 162 miliardy dolarów. Firma badawcza Yankee Group przewiduje, że już za trzy lata użytkownicy wydadzą "w mobilny sposób" prawie bilion dolarów!


Badania pokazują, że mobilne opłaty stają się coraz popularniejsze, ale klienci wciąż nie wierzą w pełne bezpieczeństwo swoich transakcji. Nie chcą też dodatkowo płacić za usługę "płatności z komórki".

Yankee Group informuje, że w roku 2010 użytkownicy komórek przeznaczyli na płatności mobilne 162 mld dolarów, a liczba ta do roku 2014 wzrośnie sześciokrotnie, aż do 984 miliardów.

Z drugiej strony, mniej niż 10 proc. respondentów zgodziłoby się na dodatkowe opłaty za usługi, takie jak mobilna bankowość, mobilne rachunki itp.

Każdy jasny promyk słońca pojawia się wraz z dużymi, ciemnymi chmurami i podobnie jest z eksplozją mobilnych płatności - zauważa Nick Holland, starszy analityk Yankee Group i autor ostatniego raportu. - Chociaż płacących z komórek przybywa w fenomenalnych tempie, konsumenci wykazują niewielkie zainteresowanie usługami, które mogłyby wymagać od nich dodatkowych opłat.

Źródło: internetstandard.pl


Przedstawiamy rozwiązanie płatności mobilnych, które nie wymaga od użytkownika instalowana aplikacji, ani naklejania czegokolwiek na telefon (jak w technologii NFC (Near Field Communication)).

Tym rozwiązaniem jest zastosowanie Attokomórki. Attokomórka (ang. attocell) to miniaturowa stacja bazowa sieci telefonii komórkowej. Posiada tak małą moc nadawania, że może być używana praktycznie wszędzie, gdzie przez komputer jest dostęp do internetu. Została zaprojektowana z myślą o międzynarodowych klientach operatora telefonii komórkowej i dzięki niej możliwe jest wykonywanie i odbieranie połączeń po cenach swojej sieci domowej.

 

 

Realizując scenariusz płatności identyczny z kartami kredytowymi możliwe jest dokonywanie płatności za pomocą Attokomórki.

  1. Stworzenie danych transakcyjnych przez terminal: id sklepu, id detektora, id transakcji oraz kwota
  2. Identyfikacja telefonu przez attokomórkę
  3. Realizacja płatności
    1. dane transakcyjne i dane telefonu sa przesylane do systemu
    2. odsylane jest zapytanie o pin
    3. po wprowadzeniu kodu PIN sprawdzany jest rachunek klienta, dostępność środków oraz następuje pobranie żądanej kwoty